Прву награду и престижну титулу добила је Љиљана Караклајић, власница и директорка компаније „Д Експрес“, друго место је припало Јасмини Кнежевић, сувласници и директорки Опште болнице „Бел Медик“, а трећу награду је добила Гордана Ђурђевић, директорка и сувласница ливнице „Слово“
На свечаности у театру Мадленијанум у Земуну, 30. октобра је обележен веома значајан јубилеј: две деценије рада Удружења пословних жена Србије. Истовремено, додељено је и традиционално признање “Цвет успеха за жену змаја” које је овог пута, управо због обележавања јубилеја, имало другачији карактер. Наиме, под називом „Жена змај над змајевима“ за признање су могле конкурисати само досадашње добитнице “Цвета успеха за жену змаја”, односно оне предузетнице које су већ понеле титуле у разним категоријама. Иначе, признање “Цвет успеха за жену змаја” Удружење пословних жена Србије додељује од 2006. године. У претходних једанаест година је, у оквиру ове манифестације, промовисано више од 400 жена, а око 120 њих је добило награде и признања, док су четири проглашене амбасадоркама Европске мреже женског предузетништва.
Овога пута, у јубиларној години, за специјално признање „Жена змај над змајевима“ пријавило се 19 досадашњих добитница “Цвета успеха за жену змаја” у разним категоријама. Према оцени жирија, којем је председавала Катарина Обрадовић Јовановић, помоћница министра привреде у Влади Републике Србије, као и према утврђеним критеријумима, прво место и признање „Жена змај над змајевима“ добила је Љиљана Караклајић, власница и директорка предузећа „Д Експрес“ из Београда, друго је припало Јасмини Кнежевић, сувласници и директорки Опште болнице „Бел Медик“, Београд, а треће Гордани Ђурђевић, директорки и сувласници ливнице „Слово“, такође из Београда.
Али, пре свечаног уручења награда, о прошлих 20 година рада Удружења говорила је Сања Поповић Пантић, председница, која је навела да се прича о раду УПЖС у прошле две деценије може испричати на много начина.
– То може бити прича о томе како је женско предузетништво од социјалне постало економска и развојна категорија, како је еволуирало од ситног занатства и изложби на маргинама великих сајмова до значајног сегмента националне привреде. То може бити и прича о томе како је Удружење било главни покретач ове трансформације и изградње једног сасвим другачијег имиџа женског предузетништва коме су допринеле његове чланице, рекла је госпођа Поповић Пантић и истакла:
– Удружење је расло заједно са њима и оне заједно са Удружењем.
Опширније у штампаном издању
У овом броју још и …
- АНАЛИЗА НАРОДНЕ БАНКЕ СРБИЈЕ О СРПСКОМ ТРЖИШТУ ОСИГУРАЊА: Уз дигитализацију важна је и сајбер заштита
- КЛИЈЕНТИ ЂЕНЕРАЛИ ОСИГУРАЊА СВЕ ВИШЕ КОРИСТЕ ВЕБ ПРОДАВНИЦУ И МОБИЛНЕ АПЛИКАЦИЈЕ: У дигитализацији пословања тек нам предстоје изазови
- СВЕТЛАНА СМИЉАНИЋ, ЧЛАН ИО ВИНЕР ШТЕДИШЕ ОСИГУРАЊА: ИТ повећава нашу ефикасност
- САВА ОСИГУРАЊЕ: БЕСПАПИРНО ПОСЛОВАЊЕ У ПОСЛОВИМА ЛИКВИДАЦИЈЕ И ПРОЦЕНЕ ШТЕТА: Пронашли смо добар модел управљања документима
- Следећи број Економетра излази 4. децембра 2018.