Mihail Rjazanov, direktor HSE u NIS-u, zadužen za bezbednost, zdravlje na radu i zaštitu životne sredine, rekao je da je kompanija od proglašenja epidemije u Srbiji uvela obimne mere zaštite i da su za NIS očuvanje zdravlja zaposlenih i potrošača prioritetne aktivnosti
Rjazanov je u intervjuu za portal Balkan magazin kazao da je to izuzetno kompleksan zadatak imajući u vidu da NIS angažuje više od 11.000 zaposlenih, računajući i kćerke firme u Srbiji, i da se poslovanje kompanije odvija na celoj teritoriji Srbiji, kao i u pojedinim državama regiona.
“Situacija sa kojom se suočavamo je, pre svega, izazov kada je reč o zdravstvenom aspektu. Sa druge strane, NIS je jedna od najznačajnijih energetskih kompanija u Srbiji i mi moramo da očuvamo stabilnost u proizvodnji, preradi i distribuciji naftnih derivata kako bismo građanima i državnim institucijama i dalje isporučivali naftne derivate neophodne za nesmetano funkcionisanje sistema. U ovim uslovima to nije nimalo lak zadatak, traži mnogo logistike, discipline, pa i lične hrabrosti i ja želim da zahvalim svim zaposlenima NIS-a koji su doprineli da se naš rad obavlja kontinuirano”, rekao je Rjazanov.
Prema njegovim rečima, prioritet kompanije bio je da pravovremeno obavesti zaposlene o primeni svih peventivnih mera, kao i kontinuirano obezbeđivanje dovoljnih količina zaštitne opreme.
“To je u slučaju NIS-a veliki izazov, i finansijski i logistički, imajući u vidu potrebne količine i razuđenost lokacija na teritoriji cele Srbije. Možemo se pohvaliti time da smo uspeli da uspostavimo proces kontinuirane nabavke zaštitne opreme i sredstava za dezinfekciju”, rekao je Rjazanov.
On je naveo da NIS i mimo aktuelne situacije veliku pažnju posvećuje zdravlju zaposlenih i da u tom cilju organizuje veliki broj različitih lekarskih pregleda za zaposlene.
„Samo u prošloj godini uložili smo 70 miliona dinara u više od 21.000 redovnih lekarskih pregleda za zaposlene. Takođe, tokom 2019. organizovani su i „mini sistematski preglediˮ, gde je zaposlenima bila omogućena kontrola šećera u krvi i kontrola krvnog pritiska, merenje BMI indeksa i nivoa ugljen-monoksida (CO) u izdahu“, rekao je direktor HSE-a u NIS-u.
Prema njegovim rečima, fokus je i na svakodnevnim fizičkim aktivnostima zaposlenih.
„U više od 20 gradova širom Srbije, zaposleni imaju mogućnost da se bave različitim rekreativnim aktivnostima. Obim angažovanja raste iz godine u godinu, tako da sve veći broj zaposlenih koristi ove pogodnosti i redovno se rekreira. Velika pažnja poklanja se i korporativnom sportu, tako da je više od 1.000 zaposlenih učestvovalo na internim sportskim događajima“, rekao je Rjazanov.