Занат је изучио код познатих вајара Србије. Драгоцена помоћ од државе и општине. Наруџбине стижу из многих земаља света. Клесарство доноси солидну зараду, али млади незаинтересовани за овај посао
Иван Ђорђевић рођен је 1978. године у Љигу, а већ као петнаестогодишњак кренуо је на посао. Позвао га је рођак Бобан да помогне у изградњи уметничко-клесарске радионице „Бертото“ у селу Бањи код Аранђеловца.
– Прионуо сам на посао и трудио се да мајсторима помогнем колико могу и од њих сам доста практичних ствари научио – прича Иван за Економетар. Када је завршена изградња уметничко-клесарске радионице, у њој сам остао пуних шест година и учио клесарски занат од познатих вајара Србије. Они су ту долазили и стварали монументална дела – сећа се Ђорђевић.
Практично искуство и умеће на обради камена, вредним радом са пуно љубави Иван је стицао од вајара Драгана Милеуснића, Миће Станића, Ајдина Путеше, Љубише Манчића, Рада Бранисављевића, Момчила Јанковића и Владана Мартиновића.
– Видите, чудна је помало моја животна и радна прича. Нисам наставио средњошколско образовање као моји другови и другарице, али сам пре њих код вајара и професора „дипломирао“ и одлично изучио клесарски занат, један од најстаријих на свету. Ја сам им неизмерно захвалан што су препознали мој таленат. Успео сам још као младић да откријем сву лепоту и сјај камена – с поносом истиче Иван Ђорђевић.
Опширније у штампаном издању
У овом броју још и …
- ЕНРИКО ВЕРДОША: Како се заштитити од раста каматних стопа
- Позив предузетницима да више користе лизинг
- СЛОБОДАН ВЕЉКОВИЋ: Чинимо све да се повећа број осигураних предузетника
- Јачају традиционалне везе двеју привреда
- Најбоља решења у области дрвне индустрије
- Бесплатни савети за управљање фирмом
- Све више грађана заинтересовано за животно осигурање
- Следећи број Економетра излази 6. децембра 2016.