Dragica Pilipović Cheffy, potpredsednica United Grupe i predsednica SBB Fondacije, žena sa impresivnom karijerom koju je izgradila u inostranstvu, a nastavila u Srbiji, bila je gost Marije Desivojević Cvetković, potpredsednice Delta holdinga, na događaju koji je SAM priredio za svoje članove. Dve uspešne poslovne žene razgovarale su o tome šta u svetu biznisa predstavlja moć, koje osobine su važne za dobrog menadžera, ali i o usklađivanju porodičnih i poslovnih obaveza
Recept za uspeh u poslu je za Dragicu Pilipović Cheffy, potpredsednicu korporativnih poslova United Grupe, uvek isti: voleti svoj posao, znati ga, ne biti „budala“ i lenj, dok se obrazovanje podrazumeva. Ovaj stav koji je svojevremeno Dragica izgovorila bio je povod da je Marija Desivojević Cvetković, potpredsednica Delta holdinga, upita da li su se karakteristike dobrog menadžera u međuvremenu promenile i da li još uvek misli isto.
„Mislim da su te osobine večne. Uvek sam verovala da su rad i samodisciplina važni, a kada sam rekla da ne treba biti „budala“ pre svega sam mislila na to da ne treba „trčati pred rudu“ – može se napisati ljutito pismo, ali ga treba ostaviti da prenoći, pa ujutru razmisliti još jednom“, objasnila je svoje razmišljanje Dragica Pilipović Cheffy i dodala da je za dobrog menadžera važno da ima empatiju sa svojim radnicima, da razume šta ih motiviše, a šta muči.
„Može se biti surov i kada si pristojan, a činjenica je da u tom kontekstu postoji mnogo nedoraslih menadžera.“
Žene su iste na svim meridijanima
Razgovor dve uspešne menadžerke održan je 26. septembra u organizaciji Srpske asocijacije menadžera, a počeo je upoznavanjem sa radnom biografijom Dragice Pilipović Cheffy. Odmah nakon studija, Dragica se otisnula u inostranstvo i svoju karijeru gradila je u Sjedinjenim Američkim Državama, Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Rusiji i drugim zemljama. Dugo je radila u međunarodnim finansijskim institucijama – Evropskoj banci za obnovu i razvoj i Međunarodnom monetarnom fondu da bi svoju karijeru nastavila u kompanijama. Više godina je bila direktorka SBB-a.
„Nemam ništa protiv da mladi odlaze i stiču nova znanja, jer zamislite naučnika koji se bavi biohemijom i da radi samo u Srbiji. Ljudi treba da tragaju za novim znanjima i da napreduju“, rekla je Dragica na početku razgovora.
Nametnulo se i pitanje da li je ženama teže da naprave uspešnu karijeru i zašto je manje žena na menadžerskim pozicijama.
Opširnije u štampanom izdanju
U ovom broju još i …
- KOMPANIJE SVE VIŠE ULAŽU U POBOLJŠANJE KVALITETA GORIVA: Srbija prati svetske trendove u potrošnji aditiviranih goriva
- NACIONALNI PORTAL OTVORENIH PODATAKA DATA.GOV.RS Portal za razvoj privrede i informisanje građana
- OKRUGLI STO: PRILOZI ZA PRIVREDNU ISTORIJU JUGOSLAVIJE I SRBIJE: Da li je hiperin acija bila naša “prvobitna akumulacije kapitala”
- MIKAEL NIELSEN, IZVRŠNI POTPREDSEDNIK JYSK NORDICA ZADUŽEN ZA MALOPRODAJU: Najveći rast ostvarujemo na srpskom tržištu
- Potrebni poreski podsticaji za mlade i nezaposlene
- MENADŽERSKI VODIČ: Oprezno s Fejsbukom
- PORUKE VREMENA PROŠLIH – ISTORIJA I TRADICIJA FILANTROPIJE U SRBIJI U 20. I 21. VEKU (2) Značajni filantropi u Srbiji
- Sledeći broj Magazina Biznis izlazi 20. decembra 2017.