Лазар Симић из Београда има 15 година, ученик је првог разреда Друге економске школе и, како се до сада показало – најмлађи је читалац Економетра.
Он је недавно посетио нашу редакцију, у потрази за бројевима који му недостају, те смо тако сазнали да је, заправо, реч о, за сада, нашем најмлађем читаоцу.
Лазар, заједно са оцем, братом и дедом који су по професији економисти, чита Економетар од прве до последње стране. А да се не би расправљали када ће ко да чита, решио је од пре пола године да од џепарца купује, како каже, „само свој примерак”.
– Економетар је мени веома поучан, информативан и занимљив часопис. Највише ме привлаче текстови о томе како започети мали бизнис и репортаже у којима се наводе примери како је неко успео у послу. Приметио сам да и отац прелистава часопис по неколико пута, испричао нам је Лазар Симић.
Сазнали смо још да у селу Звечка код Обреновца живе Лазареви баба и деда, те да имају хектар и по земље на којој породично, већ десетак година, практично проверавају која је производња најпрофитабилнија у малом бизнису: парадајз, грашак и лубенице… Уз породичну склоност ка економији, Лазар већ прижељкује да буде успешан пословни човек који би се, поред рада у некој фирми, бавио и пољопривредом.
– Будућност Србије је у развоју пољопривреде и сточарства, па не бих имао ништа против да, када завршим школовање, у нашем селу отворим и сточарску фарму. У Економетру читам текстове о људима који су успели у неком бизнису. Одушевила ме је репортажа о жени која је на Тари направила етносело за туристе. Из вашег часописа многи могу да добију идеју у шта могу да уложе новац, како да зараде, али пре свега како да науче да раде, рекао нам је најмлађи читалац Економетра.
М. В.