SRPSKA ASOCIJACIJA MENADŽERA: KO SU FANKI LIDERI BUDUĆNOSTI: Uvek spremni da preuzmu rizik

U većini industrija u kojima se trenutno stvara najviše BDP-a, u budućnosti će se smanjivati broj ljudi – industrijska proizvodnja, poljoprivreda i turizam. Sa druge strane, IT je segment u kojem svi mogu da profitiraju i da od tog posla lepo žive – konstatovali su Slobodan Đinović, osnivač i direktor Orion Telekoma i ICT Hub-a, i Dragan Tomić, direktor Majkrosoftovog Razvojnog centra i član UO inicijative Digitalna Srbija

Učesnici debate „Ko su fanki lideri budućnosti“, 5. jula u Beogradu

Srbija se danas može pohvaliti da jedina u regionu ima kompaniju koja vredi više od milijardu dolara. To je Nordeus. Ta uspešna priča dokaz je da se posao demokratizuje, a da Srbija ulazi na globalno tržište i da se „uspešne poslovne priče“ mogu napraviti sa malim resursima. Ovako je Slobodan Đinović, osnivač i direktor Orion Telekoma i ICT Hub-a, odgovorio na pitanje Miloša Đuričanina, programskog menadžera SAM-a, gde se Srbija danas nalazi u poređenju sa svetom, ali i istakao da nismo „ni bolji ni lošiji od regiona“.

„Važno je što smo konačno shvatili da u svetu postoje bolji od nas, da od njih mnogo naučimo i postanemo konkurentniji“, rekao je on.

Dragan Tomić, direktor Majkrosoftovog Razvojnog centra i član Upravnog odbora inicijative Digitalna Srbija, nadovezao se konstatacijom da Nordeus nije jedini svetao primer već da postoji dvadesetak domaćih kompanija koje su na svetskom nivou, među kojima su Pex, Mikroelektronika, Šnajder…

Dobri smo u timskom radu

„S obzirom na našu istoriju, podršku sistema i zakonsku regulativu dobro se držimo i mislim da je budućnost pozitivna. U proteklih 20 godina stekli smo zavidno iskustvo u saradnji sa stranim partnerima, druga naša prednost je obrazovanje koje je pristojno i prihvatljivo, i treća kultura – dosta dobro se snalazimo u radu u timovima“, istakao je Tomić.

Naime, Đinović i Tomić su bili gosti u debati SAM-a na temu „Ko su fanki lideri budućnosti“ koja je održana za članice tog udruženja 5. jula u Beogradu. Osim na pomenuto pitanje, gosti su odgovarali i na brojna druga: kakvi nas trendovi očekuju, koje preduslove treba da ispunimo da bismo imali svetlu budućnost, te kako da podstaknemo mlade da rizikuju i pokrenu sopstvene biznise, pre svega u IT sektoru koji je, prema mišljenju učesnika, „motor“ budućeg razvoja.

Opširnije u štampanom izdanju


U ovom broju još i …

  • DRUŠTVENA ODGOVORNOST KAO STRATEŠKO OPREDELJENJE: Poslovanje i dobrobit zajednice
  • JUBILEJ HE „ĐERDAP 1“ – USPEŠNIH 45 GODINA: Petina struje stiže sa Dunava
  • ZAŠTO JE RAZVOJ PREDUZETNIŠTVA VAŽAN ZA SRBIJU: Kreativnost i ideje tri zaljubljenika u biznis
  • SAVREMENE TEHNOLOGIJE I DIGITALNO BANKARSTVO (2): Digitalna transformacija je važna za banke
  • REVIZIJA I RAČUNOVODSTVO: Novi format revizorskog mišljenja
  • MENADŽERSKI VODIČ: Lekcije sa osmehom
  • DR ISAK ADIŽES: UPRAVLJANJE PROMENAMA (2): Kako da prihvatite i kontrolišete konflikt
  • Sledeći broj Magazina Biznis izlazi 20. septembra 2017.
Podelite ovaj tekst: