Prema rezultatima istraživanja o korporativnim IT bezbednosnim rizicima u 2016., koju su realizovale kompanije Kaspersky Lab i B2B International utvrđeno je da jedan DDoS napad može koštati kompaniju više od 1,6 milion dolara, iako to uglavnom zavisi od brzine detektovanja napada.
U istraživanju je učestvovalo 4.000 ljudi u 25 zemalja. Najveći troškovi u poslednjih 12 meseci, koje su imala srednja i velika preduzeća (20 odsto odnosno 19 odsto), bili su izazvani promenama kreditnih i osiguravajućih procena. Za mala preduzeća, najveći trošak zbog DDoS napada bio je za plaćanje radnicima za prekovremeni rad (17 odsto). DDoS napadi su jedan od razloga zbog kojih kompanije zapošljavaju radnike. Kompanija koje su bile žrtve ovih napada, 37 odsto njih, navelo da planiraju da povećaju broj zaposlenih u IT sektoru.
Drugi veliki troškovi koji su izazvani DDoS napadima obuhvataju kompenzacije koje kompanije moraju da izvrše prema klijentima (12 odsto), poboljšanje IT infrastrukture i softvera (10 odsto), obuku osoblja (10 odsto) i PR troškove, kako bi se povratila reputacija kompanije (devet odsto). Prosečni troškovi DDoS napada iznose 106.000 dolara za manje kompanije.
Istraživanje je pokazalo da ukoliko kompanija detektuje napad za prva 24 časa, troškovi mogu biti skoro prepolovljeni u poređenju sa napadom koji je detektovan dan kasnije.