Татјана Рокнић основала је 2014. пољопривредну задругу „Жене НСЛ“ у Новом Сланкамену. Она истиче да је потребна добра пословна клима за улагања у прерађивачке центре, јер их нема довољно у Србији
Предузетнички дух наших грађана, стиче се утисак, нема граница. Због хроничне незапослености, многи осмишљавају и реализују најразличитије бизнис пројекте. Једна од њих је и Татјана Рокнић из Новог Сланкамена, дипломирани инжењер пољопривреде. Саговорница Економетра је 2014. у свом месту основала пољопривредну задругу „Жене НСЛ“, прву задругу овакве врсте у нашој земљи.
– Када неко изађе из студентске клупе, пун ентузијазма и воље да ради а нема шансу да се запосли, онда одлучује да себи створи посао. Ја сам, притом, имала у виду не само себе, већ и друге жене које се налазе у истој ситуацији. Било је неопходно охрабрити жене да су способне, исто као и мушкарци, да се самостално баве пољопривредом. И да то раде подједнако успешно као и њихови очеви, супрузи, браћа. У почетку смо самопоуздање стицали подржавајући и помажући се међусобно у новоформираној задрузи – истиче Татјана Рокнић у разговору за Економетар.
Опширније у штампаном издању
У овом броју још и …
- Уника осигурава ауто-гуме и моторе
- Подршка Уникредита и Лондонске берзе малим и средњим предузећима
- Иновације највише вреде кад се примене у пракси
- „Јак пулс” за обележавање 60. рођендана
- Србија добра дестинација за бизнис
- Права одлука у правом тренутку
- Инвестицију године реализовао Кнауф Инсулејшн
- Следећи број Економетра излази 10. маја 2016.