Упркос кризи, обим посла у телекомуникационим компанијама не само да није смањен већ расту потребе за ангажовањем младих инжењера. Такав тренд наставиће се и у наредном периоду
Информационе технологије су тренутно једна од најперспективнијих грана индустрије, али истовремено и једна од области које су највише погођене економском кризом. Такве околности утичу и на запошљавање младих ИТ стручњака, па се поставља питање колико су реална предвиђања да би ИТ индустрија могла значајно да допринесе и смањењу нивоа незапослености, посебно међу младима.
– Обим посла у телекомуникационим компанијама није смањен и у Теленору се то види, јер се ми на неки начин ширимо у разним правцима. Чак би се могло рећи да је дошло до раста потражње за телекомуникационим услугама. Наша специфичност је да имамо одређени дефицит ИТ стручњака, јер су програмерима и људима који се баве софтвером и хардвером за рад у овој индустрији потребна нека посебна знања. Наши факултети направили су велики помак у квалитету образовања ИТ стручњака, али ту још увек има простора за напредак.
Зато Теленор има и програм праксе који углавном похађају студенти са Електротехничког факултета, Факултета организационих наука, Саобраћајног факултета, који имају такве смерове и профиле. Пракса им омогућава да дођу код нас и уз искусне колеге уче посао и унапређују своја знања – каже за Економетар Вања Салаи, менаџер људских ресурса компаније Теленор.
Опширније у штампаном издању