Ко хоће да озбиљно приступи овом послу, може наћи и задовољство и остварити добру зараду – каже Јово Шаковић
Посао је као вожња бицикла: или окрећеш педале или паднеш!
Јово Шаковић из Ваљева, педесеттрогодишњак, по образовању машински техничар, ушао је, за наше прилике, у једну врсту специфичног и изазовног посла. И поред тога, његов “бизнис бицикл” јури без посртања, што значи – нема ни збора о било каквом паду. Напротив, он предлаже и саветује да они који желе успех у бизнису следе његову линију која тражи доста стрпљења и самопоуздања.
Јово је, иначе, један од највећих узгајивача чинчила у Србији и Црној Гори, за чијим крзнима напросто лудују све даме на нашој планети. Да не будемо превише тајанствени: реч је о глодару, рупару и висококвалитетној крзнашици која изгледом подсећа на омању веверицу чија је постојбина на обронцима Анда, у Јужној Америци.
Нажалост, чинчила је у природном станишту скоро у потпуности истребљена. Међу првима су култивисаним узгајањем почели да се баве давне 1953. године у Немачкој. Одакле чинчиле међу шљивама и малињацима?
Ја сам почео са овим послом пре више од пет година, и то у старту са већим бројем животиња. Наравно, пре тога сам добро проучио сву потребну литературу и савете стручњака о томе шта је најбитније за успешан узгој чинчила. Одмах да кажем да је моје искуство одлично а уз све то видео сам изгледну перспективу у овој врсти бизниса. Уосталом, довољно је да поменем проверени податак да се цена кожица чинчила није мењала последњих 20 година и она износи између 40 и 50 евра по комаду прве класе. Напросто, цена злата и крзна, без обзира на време и све околности које га прате, увек су остајале стабилне – каже Шаковић.
Опширније у штампаном издању
У овом броју још и …
- “Америкен експрес” поново у Србији
- Стручна помоћ домаћој привреди
- Бесконтактно плаћање
- Хипо значи високо
- Милиони за развој малих и средњих предузећа
- Нове власнике дочекале запуштене њиве
- Осигурање куће или стана
- Кредит осигурао будућност
- Следећи број Економетра излази 30. маја 2006.