Delta Fondacija dodelila je u programu Zasad za budućnost novih devet grantova za projekte socijalnog preduzetništva u oblasti poljoprivrede.
Vrednost donacija u ovogodišnjem konkursu Zasada za budućnost je više od pet miliona dinara, tako da je je ukupna pomoć u periodu od tri godine koliko program postoji, dostigla sumu od skoro 30 miliona.
Delta Fondacija pokrenula je program Zasad za budućnost sa ciljem da se finansijskim grantovima, uz stručnu pomoć i plasman robe, podrže udruženja i organizacije koje se bave poljoprivredom, a koje svojom delatnošću doprinose smanjenju siromaštva i socijalnom uključivanju marginalnih društvenih grupa.
U trećem konkursu pomoć će dobiti devet udruženja ili organizacija. Stručnu procenu kandidovanih projekata sproveo je žiri koji su činili predstavnici Tima za socijalno uključivanje i smanjenje siromaštva pri Vladi Srbije, Trag fondacije, Delta Fondacije, Delta Holdinga i Delta Agrara.
Od 24 prijavljena projekta, grantove su dobile sledeće organizacije i programi:
- Udruženje žena „Sačuvajmo selo“ iz Priboja, za nabavku mobilne opreme za sekundarnu proizvodnju ajvara, soka od paradajza, kiselih krastavaca…
- Konjički klub „Aranđelovac“ za iskopavanje bunara za navodnjavanje zasada malina
- Udruženje za pomoć mentalno nedovoljno razvijenim osobama „Biser“ iz Srbobrana za podizanje dva plastenika i dobijanje sertifikata za organsku proizvodnju
- Udruženje „Optimist“ iz Bosilegrada za obnavljanje zasada za primarnu proizvodnju i uvođenje HACCP standarda u namenski izgrađenom objektu za proizvodnju ajvara, ljutenice, džema od jagoda, slatkog od šumskih jagoda…
- Kancelarija za mlade Grdelica za nabavku plastenika za jagode
- Crveni krst Smederevo, Dom Mala Krsna za pokretanje sopstvenog uzgoja prasadi
- Udruženje za lokalni razvoj Kamenica kod Niša za opremanje objekta za proizvodnju džema od jagode
- Humanitarna organizacija „Karitas“ iz Šapca za nabavku kuhinjske opreme i sadnog materijala za primarnu proizvodnju
- Zemljoradnička zadruga Ekodel mreža Boljevci iz Surčina za pokretanje online prodaje svežih proizvoda