Трошак времена потрeбног за обављање административних процедура у Србији, процењује се на око 600 милиона евра годишње. Могућност електронске пријаве пореза на додату вредност (ПДВ), знатно олакшава посао предузетницима
Истраживања су показала да предузетник у Србији, у просеку, годишње потроши 30 дана на чекање у редовима да би платио таксе, поднео пријаве, одјаве и проследио додатну папирологију. Губљење времена на шалтеру Пореске управе, Фонда за пензијско и инвалидско осигурање (ПИО), Агенције за привредне регистре, локалне самоуправе, царине, Министарства унутрашњих послова, или неком другом, годишње привреду Србије кошта око 600 милиона евра.
Према речима директора Центра за информатику и електронско пословање Привредне коморе Србије (ПКС) Ђуре Војновића, рачуница је проста. У Србији послује око 110.000 фирми и 220.000 предузетника, а изгубљених 30 дана чекања у редовима годишње, ако рачунамо да је просечна бруто плата око 300 евра, кошта 135 милиона евра, само по основу зарада. Кад додамо трошкове превоза, загађење животне средине, папир и остали потрошни материјал потребан у таквој администрацији, као и мито да би се посао брже завршио, стижемо до губитка од око 600 милиона евра годишње.
Опширније у штампаном издању