Zlatni Prag sija baroknom lepotom, ali i modernim tržnim centrima. Prosečna zarada oko hiljadu evra. Nezaposlenost samo četiri procenta. Plan poslednjeg talasa privatizacije od čijeg će se novca reformisati penzioni sistem. U 600 hotela godišnje boravi oko dva miliona turista iz celog sveta
Zlatni grad – Prag, smešten sa obe strane Vltave, nalazi se na putevima komunikacije između srednje i istočne Evrope. Zahvaljujući tome bio je stecište različitih naroda i uspeo da u svojim okvirima uspostavi toleranciju češkog, jevrejskog i nemačkog naroda u dalekoj istoriji. I danas je nekako najviše okrenut Nemačkoj sa kojom ima najjače i najstabilnije trgovinske i privredne odnose.
Turisti koji godišnje u dvomilionskom broju opsedaju Prag i znamenitu banju Karlove Vari, odlaze iz Češke impresionirani pozlaćenim tornjevima i krovovima na značajnim državnim i gradskim institucijama građenim u doba Karla IV, ali i kasnije, do polovine 19. stoleća.
Prag je jedan od najlepših evropskih gradova, a tu lepotu čini hiljadu tornjeva koji krase ne samo nebrojene crkve, već i fasade zgrada koje su podizali njegovi bogati žitelji za potrebe stanovanja ili za javne institucije, počev od fascinantnih pozorišta, biblioteka, muzeja, galerija, koncertnih sala i dvoraca.
Opširnije u štampanom izdanju