Poznat po holivudskom restoranu, stecištu filmskih i zvezda šou biznisa koji je ovog oktobra obeležio 47 godina postojanja, ali i po tome što će, kao filmski producent, glumac i jedini Srbin član Američke filmske akademije, odlučivati i ove godine o „Oskarima“, zaljubljenik u fudbal, govori o biznisu na američki i srpski način i kako je za jedan dolar kupio restoran na Beverli Hilsu
Ove godine, čuveni restoran „Dan Tana“ na Beverli Hilsu, na adresi 9071 Santa Monika bulevar, obeležava 47 godina postojanja! Stariji je nego neki američki muzeji.
Od otvaranja sve je isto: čuveni, karirani, crveno-beli stolnjaci na dvadeset i jednom stolu, 40 zaposlenih i isti jelovnik – već 47 godina! Sastavila su ga dva majstora kulinarstva, Mikele di Galio, nekad lični kuvar Musolinija, i Džozef Pevec. Jedino su se promenile cene: nekad je porcija „steka“ koštala pet, sada – 60 dolara. Godišnji pazar je pet miliona dolara. Pazar, ne zarada, da ne bude zabune.
Dan Tanu poznajem od 1988. Kad sam radila intervju povodom njegove produkcije filma „Tajna manastirske rakije“, u režiji Slobodana Šijana. Kasnije smo se sretali u Los Anđelesu, pa sam, sa familijom, bila njegov gost na večeri. Još pamtim ukus najbolje spremljenih puževa u provansalskom sosu!
Ipak, fudbal, na lestvici najvećih ljubavi Dan Tane, zauzima sva tri mesta: prvo, drugo i treće! Prijateljstvo je za Dan Tanu najvažnija stvar na svetu. Bogat si, kaže, koliko prijatelja a ne koliko novca imaš. Sa Pericom Radenkovićem druguje od detinjstva. U „Maderi“ više nema dr Ace Obradovića koji ga je uveo u fudbal. U znak zahvalnosti i mementa, u „Maderi“ stoji vitrina, sa dve fudbalske lopte koje je Dan Tana dobio povodom 100 godišnjice FIFA-e, a iznad, fotografija dr Ace Obradovića. Jedinom „kralju“ fudbala sa doktorskom titulom!
Opširnije u štampanom izdanju